Tanie nieruchomości Hiszpania nie zawsze najlepsze

tanie nieruchomości Hiszpania

Tanie nieruchomości Hiszpania nie zawsze najlepsze

Nie ulega wątpliwości, że w internecie nie brakuje ogłoszeń odnośnie nieruchomości. Przeciętny użytkownik tego medium może swobodnie wybierać w ofertach kupna, bądź wynajmu. Należy zwrócić uwagę, że w ostatnich latach coraz więcej pojawia się ogłoszeń z zagranicy. Ceny również wydają się nad wyraz atrakcyjne. Kiedy wyświetlają się nagłówki typu tanie nieruchomości Hiszpania, stajemy się od razu podejrzliwi. Czy na pewno ta oferta jest prawdziwa? Nasuwa się kolejne pytanie, czy to możliwe, aby domy na sprzedaż w Hiszpanii były w tak przystępnych cenach? Należałoby zrobić szersze rozeznanie i porównać z innymi ogłoszeniami. Warto podkreślić, że pochopne podjęcie decyzji o zakupie taniej nieruchomości w innym państwie może negatywnie zaskoczyć.

Nieruchomości do remontu

Pierwszy, najczęstszy błąd lekkomyślnego kupna, to nieświadomość tego na co tak naprawdę wydano pieniądze. Należy sądzić, że domy w Hiszpanii na sprzedaż nie należą do tzw. nowego budownictwa. Wydaje się, że wiele osób pamięta analogiczną sytuację z popularnego serialu. Brytyjska rodzina kupuje dom w Grecji, a po dotarciu na miejsce okazuje się, że to ruina. Jeżeli jednak ktoś nie kojarzy filmu, to jest inne rozwiązanie. Wystarczy obejrzeć posty podróżników w mediach społecznościowych i wyciągnąć wnioski z tego co widać na zdjęciach. Nikt przecież nie chce stać się właścicielem budynku, który bardziej nadaje się do rozbiórki, niż do remontu. Ponadto, nawet jeżeli ktoś zdecydowałby się na remont, to w grę wchodzi dodatkowo zmierzenie się z hiszpańskim prawem budowlanym. Naturalnie, zakładając, że nabywca zna język hiszpański.

Niechciani lokatorzy

Drugi scenariusz stał się szczególnie popularny podczas pandemii COVID-19. Chodzi mianowicie o dzikich lokatorów. Jak donoszą hiszpańskie media, domy w Hiszpanii opanowała plaga niechcianych najemców. Tak więc, szczęśliwy właściciel zakupionego po okazyjnej cenie domu, przylatuje do tego słonecznego kraju, a tam przykra niespodzianka. Wymarzona nieruchomość nie dość, że nadaje się jedynie do kapitalnego remontu, to jeszcze ktoś ją zamieszkuje. Prawdopodobnie trudno o bardziej niekomfortową sytuację.
Podsumowując, niezależnie od tego, czy są to apartamenty w Hiszpanii, bądź domek w Polsce, zawsze dokładnie sprawdzajmy co nabywamy. Niestety, na świecie nie brakuje oszustów, zatem warto korzystać z usług tylko renomowanego biura nieruchomości.