Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii czyli jakie?

luksusowe nieruchomości w Hiszpanii

Dla jednego luksus, dla innego zwyczajność

Pojęcie luksusu jest względne. To, co rzadko spotykane w rodzimych warunkach, a więc np. basen na podwórku czy bliskość wybrzeża, uchodzić może w oczach większości Polaków za luksusowe. Dla Hiszpanów, z racji lokalizacji ich kraju i warunków klimatycznych, które w nim panują, tego typu udogodnienia nie są niczym nadzwyczajnym. Dzięki temu tamtejszy rynek obfituje w wiele atrakcyjnych okazji takich jak luksusowe nieruchomości w Hiszpanii.

Raj na ziemi nad Morzem Śródziemnym

Jeśli chodzi o nadmorskie nieruchomości Alicante pełne jest niezwykle interesujących ofert. To region równie ciepły jak Andaluzja, a jednak nieco tańszy. Bez trudu da się znaleźć jednopiętrowy, wolnostojący dom położony 20-30 minut piechotą od plaży za około 150 tys. euro. To 2-3 razy taniej za podobny standard w porównaniu np. do cen w Wielkiej Brytanii. Tym bardziej, że klimat śródziemnomorski jest o wiele zdrowszy i atrakcyjniejszy niż brytyjski. Przy czym koszty utrzymania w obydwu krajach są bardzo zbliżone. Na korzyść południa przemawia jeszcze mnogość targów, na których można kupić soczyste warzywa. Dostęp do świeżych owoców morza jest również znacznie łatwiejszy. Nic dziwnego, że na Wyspach ostatnio panuje prawdziwy boom na domy w Hiszpanii.

Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii i prywatność

Hiszpańskie budownictwo jest solidne i dopasowuje się do specyficznych warunków śródziemnomorskich. Np. niektóre posesje przynajmniej w części otacza się charakterystycznymi kafelkami. Stanowią one przeszkodę nie do pokonania dla skorpionów, które mogą występować na tej szerokości geograficznej. Okiennice w oknach natomiast mają chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem. Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii są oczywiście wyposażone w klimatyzację.
Dom za 150 tys. euro będzie zawierał przeważnie 3 sypialnie oraz 2 łazienki. Na podwórku często znajduje się sad. Najczęściej rosną drzewa cytrynowe lub pomarańczowe. Posesja jest ogrodzona murem, który umożliwia pełną swobodę. Śmiało można opalać się nawet nago lub pływać w prywatnym basenie usytuowanym tuż przed budynkiem. Pełna beztroska. Domy w Hiszpanii na sprzedaż przyciągają nie tylko osoby, które pragną wyemigrować do ciepłych krajów. To także gratka dla inwestorów.